Psychologia kolorów – przydatna również w aranżacjach okiennych

Odpowiednio dobrane kolory odgrywają potężną moc w aranżacji każdej przestrzeni. Nawet czarno-biały projekt może wprowadzić do pomieszczenia dynamikę. Można to osiągnąć dzięki zastosowaniu różnorodnych rozmiarów, czy kontrastu szarości i świateł. Rolety dzień noc pozwalają wprowadzić do pomieszczenia coś więcej. Dzięki dobraniu ich w odpowiednim kolorze, pomieszczenia zyskują zupełnie nowy wymiar.

Kolorowa moc tworzenia

Podejmując decyzję dotyczącą wyglądu rolet dzień noc, warto zwrócić uwagę na pozostałe elementy wystroju pomieszczenia. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, w której wnętrza odznaczają się jakimś stylem. Gdy zależy nam na uzyskaniu efektu harmonii, kolory rolet powinny być jaśniejsze od koloru ścian.

Gdy lubimy nasycone, intensywne kolory, warto wprowadzić w pomieszczeniu przeciwwagę w postaci jasnego akcentu. W takiej roli idealnie sprawdzi się jasna roleta dzień i noc https://rollcenter.pl/produkt/roleta-dzien-i-noc-mini, która rozjaśni pokój. Zupełnie jasne lub pastelowe barwy dobrze komponują się z ciemniejszą tkaniną rolety. W takim zestawieniu aranżacja okna wprowadzi do pomieszczenia dynamikę.

Jeśli jesteśmy tradycjonalistami, idealnym rozwiązaniem będą rolety jednolite. Wszystkie odcienie bieli, wanilii, beżów, czy szarości są uniwersalne. Sprawdzą się w każdej istniejącej już aranżacji.

Grubość materiału

Kolejnym wyborem, przed którym stajemy w związku z zakupem rolet, jest rodzaj materiału.
Jeśli zdecydujemy się na materiał o rzadkim splocie włókien, przy opuszczonej rolecie dzień noc nadal będziemy korzystać ze znacznej ilości światła dziennego przenikającego przez materiał. Jest to rozwiązanie rekomendowane dla salonów, kuchni, czy gabinetów, a także innych pomieszczeń, w których zależy nam na dobrym oświetleniu.

Gęsty splot włókien ograniczy albo całkowicie uniemożliwi przepuszczanie przez roletę naturalnego światła. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w sypialni.

Kolorowe dedykacje

Wybór odpowiedniej rolety powinien uwzględniać również funkcję pomieszczenia, w którym będzie zamontowana. W sypialniach i pokojach gościnnych dobrze sprawdzą się rolety w chłodnych, neutralnych barwach. Fiolet, błękit, czy zieleń. Takie kolory wyciszają i uspokajają, a do tego optycznie powiększają przestrzeń.

Ciepłe, intensywne barwy, takie jak czerwienie, pomarańcze, czy żółcie ożywiają wnętrze i wpływają pobudzająco. Roleta dzień noc w ciepłej kolorystyce najlepiej sprawdzi się w pokojach dziecięcych, a także w kuchniach i jadalniach.

Dodaj komentarz